ROOTED IN THE CITY
BLOOMING FOR COMMUNITY

Ziemia obiecana dla korzystających z życia

Piotra 4 znajduje się w unikatowym miejscu. Otaczająca projekt dzielnica Śródmieście została w całości uznana za pomnik historii miasta. Okolica przepełniona jest wszelkiego rodzaju udogodnieniami. Nabrzeże od wejścia do budynku dzieli niecałe 200 metrów, a odległy o 15 minut spacerem dworzec kolejowy łączy Gdynię z największymi polskimi miastami.

transport


Piechotą

Bar Fyrtel, Klub Ucho, czy kręgielnia – wiele udogodnień znajduje się w odległości mniej niż 100 metrów od wejścia.

Rowerem

Budynek połączony jest z gęstą siecią trójmiejskiej infrastruktury rowerowej.

Wodą

Bezpośrednie połączenie ze Skandynawią drogą morską dzięki pobliskiej przystani promów.

Transportem miejskim

300 metrów do przystanku autobusowego i 15 minut pieszo do stacji SKM.

Samochodem

W 6 minut samochodem do obwodnicy, w 12 minut do trasy ekspresowej, w 20 minut na molo w Sopocie i w 25 minut na lotnisko.

Trudno o lepszy przykład miasta będącego ikoną rozwoju technologicznego i przemysłowego niż Gdynia w XX w. W ciągu 20 lat mała osada rybacka powiększyła liczbę mieszkańców dziesięciokrotnie i stała się bramą na świat dla Polski. W latach 30. gdyński port był uważany za jeden z największych i najnowocześniejszych w Europie. W ciągu zaledwie kilku lat miejscowość rozbudowana została o dziesiątki nowych budynków – w większości w panującej ówcześnie modernistycznej stylistyce. Poza budowniczymi, do miasta zjeżdżały się różne grupy społeczne: inżynierzy, architekci, uczeni, arystokraci, artyści i wiele innych. Planujący nierzadko emigrację z gdyńskiego portu do Ameryki Polacy zostawali tu, znajdując swoją ziemię obiecaną i tworząc wspaniałą, otwartą i zaangażowaną społeczność, której potomni do tej pory zamieszkują miasto.

Przodem do miasta, bokiem do morza


Budynek Piotra 4 z jednej strony dumnie stoi naprzeciwko centrum miasta, a z drugiej strony pozwala cieszyć się widokiem nabrzeża odległego zaledwie o 160 metrów od wejścia.

We wtorki tatar z łososia w Hali Targowej


Nie sposób zliczyć udogodnienia w okolicy Piotra 4. Miejsca kultury, ośrodki sportu, kluby, restauracje, bary, czy wreszcie Hala Targowa znajdująca się niemal po drodze na dworzec, to zaledwie ułamek możliwości jakie daje nasza lokalizacja.

Bohema Gdyni


Siła Piotra 4 tkwi na granicy przeciwieństw między którymi znajduje się projekt. Na kameralnym uboczu, ale w tętniącym życiem Śródmieściu. Z widokiem na miasto i morze zarazem. Na północnym krańcu Polski, ale doskonale skomunikowane.

Wspólnota


Otwartość kulturowa zakorzeniona w społeczeństwie Gdyni zbudowanym z ludności napływającej z różnych zakątków Polski nadaje miastu unikatowy charakter. Serdeczność oraz sąsiedzka swoboda sprawiają wrażenie, że czas płynie tu spokojniej.

Historia


Od początków Gdyni na obecnej działce Piotra 4 funkcjonowała przetwórnia ryb Temporyb. Przetrwała II Wojnę Światową i do czasów PRLu była bardzo rozpoznawalna jako producent i dystrybutor konserw rybnych. Firma zakończyła działalność jeszcze przed transformacją, jednak postanowiliśmy poniekąd upamiętnić ją tworząc identyfikację wizualną projektu, która nawiązuje do stylistyki grafik na konserwach. W późniejszym okresie nieruchomość należała do firmy Silver & Amber, która na początku nowego millenium stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w USA i Chinach producentów biżuterii z bałtyckimi bursztynami. Następnym rozdziałem w historii tego miejsca jest już nasza inwestycja – Piotra 4.

Teksty, wizualizacje i inne materiały marketingowe zawarte na stronie służą jedynie przedstawieniu koncepcji i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.

    Jak możemy Ci pomóc?

    Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania oraz pomożemy Ci wybrać idealny apartament. Zostaw nam kontakt do siebie a odezwiemy się w ciągu 24h.

    LUB Skontaktuj się z nami: +48 782... Pokaż numer