ROOTED IN THE CITY
BLOOMING FOR COMMUNITY

GDYNIA NA PODIUM LIVCOM AWARDS W KATEGORII JAKOŚCI ŚRODOWISKA

27 maja, 2022

Nagrody LivCom są jedynym na świecie konkursem skupiającym się na przykładach najlepszych międzynarodowych praktyk z zakresu rozwoju i dbałości o środowisko miejskie.

Wśród ponad 160 miast analizowanych w 2021 roku Gdynia znalazła się w gronie 22 finalistów wyróżnionych nagrodami. Wyróżnienie przyznano za jakość najistotniejszych dla środowiska miejskiego obszarów: tereny zielone, kultura i sztuka oraz rozwiązania podwyższające standard życia mieszkańców.

Wartości przyświecające jury konkursu podczas oceniania poszczególnych miast znajdują odbicie także w najnowszym projekcie Flora Development – inwestycji Piotra 4.

Skupienie na jakości zieleni, architekturze, oszczędności energii i wody, a także przemyślanym projektowaniu przestrzeni były dla nas ważne od samego początku projektu. Te elementy korespondują z obszarami najlepiej ocenionymi w Gdyni przez jury LivCom, dlatego przyznana nagroda to dla nas potwierdzenie właściwego kierunku.

Maciej Sobieski, Executive Director, Flora Development

W telegraficznym skrócie o Piotra 4

Piotra 4 to planowany budynek mieszkalny z 96 mieszkaniami, mający powstać w zabytkowym śródmieściu Gdyni, niecałe 200 metrów od nabrzeża portowego. Poza unikatową lokalizacją projekt wyróżnia m.in. modernistyczna architektura, obfite w zieleń przestrzenie wspólne, system retencji wody deszczowej czy kompatybilność ze stacjami ładowania aut elektrycznych. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na początek czwartego kwartału 2022 roku.

Więcej o projekcie oraz ofercie apartamentów można dowiedzieć się na stronie piotra4.pl

27 maja, 2022